Start Aktualności
Aktualności z regionu
RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ
sobota, 18 maja 2024 09:34

W czwartek 16 maja w historycznej Willi  w Katowicach przy ul. Stalmacha 17, obecnie znanej jako Dom Śląski, odbyło się spotkanie które zgromadziło wiele wybitnych osób. Razem możemy więcej, taka była inicjatywa tego spotkania. Dla nas wszystkich najważniejsze jest dobro naszego miasta Katowice, dobro naszych mieszkańców.


Więcej…
 
KONCERT NOWOROCZNY W FILHARMONII ŚLĄSKIEJ
środa, 14 lutego 2024 09:25

W poniedziałek, 12 lutego, w Filharmonii Śląskiej w Katowicach odbył się Górniczy Koncert Noworoczny. Był idealną okazją do podsumowania minionych miesięcy oraz nagrodzenia tych, którzy w tym okresie wyróżnili się w sektorze wydobywczym. To właśnie na koncercie organizowanym przez Górniczą Izbę Przemysłowo-Handlową wręczono nagrody w konkursie Górniczy Sukces Roku, który odbył się już po raz 15.

 

Więcej…
 
PODSUMOWANIE WYBORÓW PARLAMENTARNYCH NA ŚLĄSKU
poniedziałek, 06 listopada 2023 09:05

21 października 2023 r. we Wręczycy Małej miało miejsce uroczyste posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego Województwa Śląskiego i podsumowanie wyborów parlamentarnych w woj. śląskim.

Poseł Elekt, Prezes ZW PSL Henryk Kiepura podziękował kandydatom i wszystkim zaangażowanym w kampanię wyborczą.

 

Więcej…
 
XXIII DOŻYNKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO
wtorek, 22 sierpnia 2023 13:20

W niedzielę 20 sierpnia w Rudniku Wielkim (pow. częstochowski) odbyły się XXIII Dożynki Województwa Śląskiego. Doroczne dożynki to czas, w którym rolnicy świętują z okazji zakończonych żniw i zebrania płodów ziemi. Święto plonów jest również okazją do zaprezentowania dorobku rolniczego mieszkańców gminy i powiatu oraz niezwykle bogatego dziedzictwa kulturowego regionu.

 

Więcej…
 
Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka
poniedziałek, 22 maja 2023 06:10

W sobotę 20 maja w Kłobucku odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. Organizatorem uroczystości był Zarząd Wojewódzki OSP RP, Urząd Marszałkowski, starostwo powiatowe w Kłobucku, starostwo w Częstochowie oraz oddziały powiatowe OSP. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem pocztów sztandarowych wraz z orkiestrą ulicami Kłobucka udając się do kościoła św. Marcina.

 

Więcej…
 
GALA WRĘCZENIA NAGRODY im. WOJCIECHA KORFANTEGO
czwartek, 20 kwietnia 2023 17:27

W środę 19 kwietnia br., w klimatycznej Łaźni Łańcuszkowej kompleksu Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu, odbyła się wyjątkowa uroczystość – wręczenie Nagród im. Wojciecha Korfantego. To prestiżowe wyróżnienia, przyznawane od trzydziestu lat przez Związek Górnośląski, trafiają do osób i instytucji, które swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju regionu.

 

Więcej…
 
DOM ŚLĄSKI – HISTORYCZNE MIEJSCE
środa, 22 marca 2023 08:41

W poniedziałek 20 marca br. obradował Zarząd Wojewódzki Polskiego Stronnictwa Ludowego Województwa Śląskiego. Tym razem obrady odbyły się w Katowicach w Domu Śląskim im. dr Łucji Staniczkowej. Gościem posiedzenia był m.in. prezes Związku Górnośląskiego Grzegorz Franki, który w swoim wystąpieniu przytoczył historię willi przy ulicy Stalmacha 17 oraz wskazał na współpracę patronów naszych organizacji: Wincentego Witosa i Wojciecha Korfantego.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 47
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj56
mod_vvisit_counterW tym tygodniu430
mod_vvisit_counterW tym miesiącu10029
mod_vvisit_counterOd poczatku1641601

Aktualnie: gości 3, 
botów 1 połączonych
Dzisiaj: Lip 24, 2024
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!