Start Aktualności KOSINIAK-KAMYSZ W GOŁKOWICACH NA ŚLĄSKU
KOSINIAK-KAMYSZ W GOŁKOWICACH NA ŚLĄSKU
poniedziałek, 23 stycznia 2023 09:12

W niedzielę 15 stycznia br. lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się z wyborcami w Gołkowicach w gminie Godów, gdzie promował inicjatywy programowe PSL pod hasłem „Uczciwa Polska”. Jest to propozycja państwa przyjaznego, uczciwego wobec swego obywatela - mówił. - Uczciwa Polska to Polska szanująca tradycję, historię, różnorodność.

 

To Polska, która akceptuje i promuje aktywność zawodową, docenia ludzi ciężkiej pracy. Uczciwa Polska stoi po przeciwnej stronie do nieuczciwego państwa - tłumaczył.

Bez konkretnych rozwiązań nie zadbamy o dobry start dla młodych. Wymaga tego od nas sytuacja demograficzna i głos młodego pokolenia. Dostrzegamy ich potrzeby. Dlatego wychodzimy z programem Własny Kąt - tłumaczył w Gołkowicach Władysław Kosiniak-Kamysz. Pomysł zakłada stworzenie młodym możliwości wzięcia kredytu o stałym oprocentowaniu (1,5%) na mieszkanie czy budowę domu, gdzie państwo zagwarantuje wkład własny, żeby młodzi ludzie mogli po taki kredyt sięgnąć.

Partia proponuje też, by osoby zatrudnione nie płaciły składek i podatku od swojej drugiej umowy o pracę, od nadgodzin oraz od działalności gospodarczej, jeżeli łączą ją z pracą etatową. - Uczciwa Polska to państwo, które nie zabiera, jak ktoś ciężko pracuje, tylko zostawia mu więcej za tę ciężką pracę. Państwo nie pobierze podatków i składek od dodatkowej pracy czy nadgodzin - wskazał lider PSL.

Wśród propozycji PSL jest ustanowienie prawa dziedziczenia emerytury po zmarłym współmałżonku. Nie może być tak, że wdowa zostaje z emeryturą 1500 zł po śmierci swojego męża. Ona powinna dostać całą najwyższą emeryturę, którą jedno ze współmałżonków pobierało i 50% drugiej. To jest uczciwa Polska, uczciwe państwo i uczciwy plan na przyszłość dla pokoleń - podkreślił szef ludowców.

W spotkaniu oprócz członków i sympatyków PSL wzięli również udział samorządowcy i mieszkańcy woj. śląskiego.

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj66
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1791
mod_vvisit_counterW tym miesiącu3434
mod_vvisit_counterOd poczatku1624836

Aktualnie: gości 7 połączonych
Dzisiaj: Cze 15, 2024
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!