Start Aktualności GALA WRĘCZENIA NAGRODY im. WOJCIECHA KORFANTEGO
GALA WRĘCZENIA NAGRODY im. WOJCIECHA KORFANTEGO
czwartek, 20 kwietnia 2023 17:27

W środę 19 kwietnia br., w klimatycznej Łaźni Łańcuszkowej kompleksu Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu, odbyła się wyjątkowa uroczystość – wręczenie Nagród im. Wojciecha Korfantego. To prestiżowe wyróżnienia, przyznawane od trzydziestu lat przez Związek Górnośląski, trafiają do osób i instytucji, które swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju regionu.

 

W tym roku członkowie Kapituły mieli trudne zadanie, ponieważ wśród wielu kandydatów musieli wybrać tylko trójkę laureatów. Ostatecznie jednogłośnie wybrano: Teatr Korez, Dagmarę Drzazgę oraz Leonarda Fulneczka. Nagrodzeni zostali docenieni za swoją działalność promującą Górny Śląsk w różnych sferach życia.

W uroczystości wręczenia nagród wzięli udział nie tylko laureaci, ale także członkowie Związku Górnośląskiego, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego prof. Marek Gzik, Leszek Boniewski - wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego PSL, który reprezentował wiceprzewodniczącego Sejmiku Stanisława Gmitruka oraz parlamentarzyści, radni i młodzież związana z promowaniem dziedzictwa Wojciecha Korfantego. To ważne wydarzenie dla całego regionu, które pozwoliło na docenienie wspaniałych ludzi i instytucji, które wkładają wiele wysiłku w promowanie i pielęgnowanie kultury i historii Górnego Śląska.

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1727
mod_vvisit_counterW tym miesiącu3370
mod_vvisit_counterOd poczatku1624772

Aktualnie: gości 11, 
botów 1 połączonych
Dzisiaj: Cze 15, 2024
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!