Start Aktualności Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka
Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka
poniedziałek, 22 maja 2023 06:10

W sobotę 20 maja w Kłobucku odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. Organizatorem uroczystości był Zarząd Wojewódzki OSP RP, Urząd Marszałkowski, starostwo powiatowe w Kłobucku, starostwo w Częstochowie oraz oddziały powiatowe OSP. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem pocztów sztandarowych wraz z orkiestrą ulicami Kłobucka udając się do kościoła św. Marcina.

 

Po mszy wszyscy przeszli na rynek, gdzie odbył się apel oraz uroczyste podniesienie flagi państwowej i odśpiewanie Hymnu Polski. W czasie apelu podkreślono rangę strażackiej służby. Uczestnikiem tego wydarzenia był były premier-prezes ZG OSP-RP Waldemar Pawlak, posłowie, wójtowie, burmistrzowie oraz zaproszeni goście. Podczas uroczystości wręczono Złote i Srebrne Odznaki Zasłużonym dla Województwa Śląskiego. Wśród odznaczonych był Prezes PSL Katowice Leszek Boniewski, który został odznaczony Złotym medalem ,,Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

 

W wydarzeniu uczestniczyli również: wicemarszałek Grzegorz Boski, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisław Gmitruk oraz prezes zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Henryk Kiepura.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj33
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1758
mod_vvisit_counterW tym miesiącu3401
mod_vvisit_counterOd poczatku1624803

Aktualnie: gości 12, 
botów 1 połączonych
Dzisiaj: Cze 15, 2024
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!