Start Aktualności Wojewódzkie Święto Ludowe
Wojewódzkie Święto Ludowe
poniedziałek, 16 maja 2016 09:22

Tegoroczne obchody Wojewódzkiego Święta Ludowego w województwie śląskim odbyły się w niedzielę 15 maja 2016 roku w Żelisławicach (powiat będziński, gmina Siewierz) i połączone były z jubileuszem 85-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Żelisławicach.

Każdego  roku członkowie oraz sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego w całej Polsce, spotykają się na obchodach Święta Ludowego, które jest częścią wieloletniej tradycji ruchu ludowego a także stanowi symbol ideowej łączności wszystkich pokoleń ludowców. Wspólne świętowanie rozpoczęło się  mszą polowa, którą zorganizowano na boisku sportowym LKS Ostoja Żelisławice. Po mszy odbyła się część oficjalna, podczas której Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL Województwa Śląskiego Stanisław Dąbrowa powitał zaproszonych gości, podziękował za pracę na rzecz Ruchu Ludowego oraz nawiązał do jego historii. Obchodom Święta Ludowego, jak co roku, towarzyszyło  uroczyste wręczenie odznak – Złotych Koniczynek oraz najwyższych odznaczeń Polskiego Stronnictwa Ludowego  Medali im. Wincentego Witosa, które wręczane są najbardziej zasłużonym osobom. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć Prezesów Zarządów Powiatowych PSL Województwa Śląskiego, delegacji oraz sympatyków ruchu ludowego. ZP PSL w Katowicach reprezentowali górnicy w mundurach galowych, którzy dostojnie prezentowali się na tle swojego sztandaru. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości, licznie zebrani ludowcy, wraz z rodzinami, oddali się wspólnemu biesiadowaniu podczas  którego mogli obejrzeć i wysłuchać  liczne występy zespołów regionalnych, oraz  posmakować  specjałów lokalnej kuchni. Wystąpił również zespół Biały Miś przy którym uczestnicy bawili się do późnych godzin wieczornych.

 

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj151
mod_vvisit_counterW tym tygodniu663
mod_vvisit_counterW tym miesiącu3362
mod_vvisit_counterOd poczatku1332754

Aktualnie: gości 3 połączonych
Dzisiaj: Paź 23, 2021
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!