Start Aktualności INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ
INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ
niedziela, 31 maja 2015 08:36

W sobotę 30 maja br. w hotelu Qubus w Katowicach odbyło się spotkanie polskich i zagranicznych przedsiębiorców na temat programu powstrzymania zmian klimatycznych i niszczenia rodzimych lasów. Organizatorem było Stowarzyszenie Europejski Fundusz Przedsiębiorczych razem z klubem FIO (Fundusze Inwestycyjne Oddłużenia).

 

Głównym celem była promocja i wprowadzenie na polski rynek specjalnej rośliny o wyjątkowych właściwościach, regulującej klimat , która nosi nazwę OXYTREE. Taką klasyfikację otrzymują rośliny, które w znaczący sposób polepszają jakość powietrza i chronią środowisko. Oxytree uzyskało certyfikat Katedry leśnictwa i genetyki Uniwersytetu Castilla-La Mancha (Hiszpania) za najlepszą odmianę Paulowni. Niezwykle szybko rośnie. Już w 6. roku od posadzenia osiąga 16 metrów wysokości i 35 centymetrów pnia. Idealnie przystosowuje się do różnych warunków klimatycznych. Do szybkiego wzrostu potrzebuje dużych ilości dwutlenku węgla(rocznie pochłania ponad 100 ton dwutlenku węgla na hektar).Podczas wzrostu wytwarza prawie 10 razy więcej tlenu niż inne drzewa liściaste. Po ścięciu wyrasta na nowo, tak więc w ciągu 20 lat dostarcza 4 razy więcej drewna niż inne rodzime drzewa. Pierwsza wycinka odbywa się 6 lat po posadzeniu. W drugim cykl wzrostu drzewa posiadają już rozwinięty system korzeniowy, więc od drugiego cyklu drzewa rosną jeszcze szybciej, odtąd też drzewa można ścinać co 4 lata. Jakościowo dobre drewno Oxytree doskonale sprawdza się w przemyśle budowlanym, jak i przy produkcji mebli. Odmiana rozmnaża się jedynie w laboratorium, nieinwazyjna roślina. W spotkaniu udział wzięli członkowie Komisji Gospodarki: Edmund Lasłowski, Leszek Boniewski i dr Adam Stach, którzy prowadzili liczne rozmowy z przedsiębiorcami krajowymi i zagranicznymi.

 

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj34
mod_vvisit_counterW tym tygodniu543
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6318
mod_vvisit_counterOd poczatku1109286

Aktualnie: gości 4 połączonych
Dzisiaj: Maj 22, 2019
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!