Start Aktualności 25-LECIE KONFEDERACJI ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH GÓRNICTWA W POLSCE
25-LECIE KONFEDERACJI ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH GÓRNICTWA W POLSCE
niedziela, 06 maja 2018 08:37

Konfederacja Związków Zawodowych Górnictwa w Polsce obchodziła swoje 25-lecie. Uroczystości  odbyły się 4 maja br. w zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu na poz. 320 m pod ziemią. KZZG w Polsce reprezentuje cały przekrój branży górniczej: od kopalń węgla kamiennego, przez odkrywki węgla brunatnego po górnictwo miedziowe i firmy zaplecza górnictwa.

Część oficjalną uroczystości otworzył przewodniczący KZZG Piotr Luberta dziękując za ćwierć wieku wspólnego działania byłym liderom konfederacji.

- Nasza 25-letnia dziewczyna jest piękna i rozwija się! - oceniał żartobliwie Piotr Luberta, przypominając, że jednym z głównych praktycznym nurtów działalności KZZG jest prowadzenie trzech renomowanych ośrodków górniczych dla pracowników kopalń: wczasowego w Łebie oraz dwóch sanatoryjnych w Goczałkowicach i Iwoniczu Zdroju (słyną z fachowych świadczeń rehabilitacyjnych, tworzą się do nich nawet kilkuletnie kolejki chętnych). Gratulacje złożyła związkowcom KZZG obecna na uroczystości prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, dziękując za wybór jej miasta i kopalni Guido na miejsce jubileuszu. List gratulacyjny od przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisława Gmitruka oczytał w Zabrzu jego przedstawiciel, przewodniczący PSL powiatu katowickiego Leszek Boniewski. Po części oficjalnej zaproszono uczestników do biesiady przy kufelku piwa z duetem Genek Loska.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj50
mod_vvisit_counterW tym tygodniu424
mod_vvisit_counterW tym miesiącu10023
mod_vvisit_counterOd poczatku1641595

Aktualnie: gości 3 połączonych
Dzisiaj: Lip 24, 2024
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!