Start Aktualności Międzynarodowe Targi Górnictwa Przemysłu Energetycznego i Hutniczego Katowice 2013
Międzynarodowe Targi Górnictwa Przemysłu Energetycznego i Hutniczego Katowice 2013
czwartek, 12 września 2013 20:08

W Katowicach we wtorek (10 września) uroczyście otwarto Międzynarodowe Targi Górnictwa Przemysłu Energetycznego i Hutniczego Katowice 2013. Górniczą brać i przedstawicieli firm okołogórniczych zaszczycił swą obecnością premier Donald Tusk.

W swym wystąpieniu podkreślił, że Polska będzie dalej stawiać na węgiel i inwestować w przemysł wydobywczy. Odniósł się również do kwestii związanych z odnawialnymi źródłami energii oraz polityki klimatycznej.

- Szanujemy cele ekologiczne, ale będziemy inwestować w przemysł i wydobycie węgla, jednocześnie ograniczając emisję CO2 przy pomocy nowoczesnych technologii - podkreślił dodając, że odnawialne źródła energii, bardzo potrzebne uzupełnienie dla polskiej energii, będą limitowane na tyle, na ile jest to możliwe w Europie.

Ekspozycja jest imponująca, o czym mogą przekonywać fakty związane z Targami. Na tegorocznych Targach swoją ofertę przedstawia 406 wystawców. Podobnie było w roku 2011. Z czego wynika, że Targi cieszą się dobrą opinią i utrzymują wysoką formę.

W tym roku najliczniej prezentują się wystawcy z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Republiki Południowej Afryki, Czech i Słowacji. Oczywiście jak na kraj, który jest znany z techniki górniczej, wśród wystawców nie brakuje licznej reprezentacji polskiego sektora wydobywczego.

Na Targach nie zabrakło również licznej reprezentacji Polskiego Stronnictwa Ludowego

województwa śląskiego wśród której znajdowali się: I wicewojewoda śląski Andrzej Pilot, członkowie Komisji Gospodarki  Adam Stach, Ryszard Radomski, Bogdan Surowiec, Józef Laksa, Tadeusz Łapiński i przewodniczący Leszek Boniewski.

 

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj44
mod_vvisit_counterW tym tygodniu348
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5500
mod_vvisit_counterOd poczatku1015743

Aktualnie: gości 2, 
botów 2 połączonych
Dzisiaj: Maj 21, 2018
Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach,
Powered by Joomla!